Režim ordinace zůstává: všechna vyšetření jen po předchozím objednání, nutný respirátor bez výdechového ventilu..

13. 12. 2020

Až do odvolání je zaveden protiepidemický režim ordinace. Podle doporučení Státního zdravotního ústavu a Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost:

PREVENCE STRIKTNĚ RÁNO, NEMOCNÍ ODPOLEDNE!

Všechny pacienty ošetřujeme VÝHRADNĚ PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ (přes MEDEVIO, telefonicky či emailem). Vždy uveďte případné příznaky infekce dýchacích cest či možný kontakt s infekčním pacientem. Telefonujte prosím stručně, věcně.

S dítětem může jít jako doprovod pouze jedna osoba.

 • Na objednané vyšetření přijďte prosím včas, jinak se budete muset přeobjednat.
 • Do zdravotnického zařízení vstupujte s respirátorem bez výdechového ventilu zakrývajícím ústa i nos (neplatí pro děti do 2 let). Při vyšetření úst respirátor stáhnete pod bradu a opět nasadíte. Nikam ho neodkládejte.
 • Vyhněte se maximálně možným způsobem jiným návštěvníkům zdravotnického zařízení.
 • Desinfikujte si ruce před vstupem i při odchodu ze zdravotnického zařízení (desinfekce k dispozici v zádveří).
 • Nedotýkejte se zbytečně povrchů (kliky, nábytek, povrchy dveří, madla, odpadkové koše..).
 • Zajistěte, aby Vaše dítě na nic nesahalo, neběhalo po čekárně a ordinaci, nevyhledávalo kontakt s dalšími osobami. Malé děti držte u sebe (za ruku,  na klíně, na sousední židli).
 • Pokud možno ve zdravot. zařízení nekonzumujte nápoje a jídlo.
 • Při použití WC dodržujte hygienické zásady (spláchněte, umyjte sobě/dítěti ruce vodou a mýdlem, ruce osušte a vydesinfikujte).
 • Při smrkání používejte jednorázové papírové kapesníky, které si odneste či vyhoďte v zavázaném igelitovém sáčku do uzavíratelného koše. Poté si umyjte ruce. Kýchejte či kašlejte do jednorázového kapesníku či do ohbí lokte.
 • Použité dětské pleny nenechávejte v prostorách zdravotnického zařízení a odneste si je.
 • Vezměte prosím na vědomí, že provedení protiepidemických opatření (umytí povrchu, desinfekce, větrání) vyžaduje potřebný čas.
 • V současné situaci nemohou být hračky a knížky v čekárně a ordinaci k dispozici.
 • Neodkládejte očkování a preventivní prohlídky bez závažného důvodu.

Preventivní prohlídky u dětí do 2 let:

Při vyšetření použijte vlastní jednorázovou podložku, kterou následně vyhodíte, či textilní podložku, kterou po použití u  nás uzavřete do igelitového sáčku a vyperte doma při teplotě min. 60 st. C.  Poté si řádně umyjete a vydezinfikujte ruce.

Očkování svých dětí neodkládejte. Stanovisko České vakcinologické společnosti k očkování v době epidemie koronaviru

Očkování nebude prováděno u dětí v karanténě nebo u dětí nemocných.

Prohlídky starších dětí:

Preventivní prohlídky u dětí nad 2 roky a další prohlídky (na řidičský průkaz, ke sportu, pro potravinářský průkaz, nastřelování náušnic, výpisy z dokumentace..) jsou prováděny po telefonické či mailové domluvě v dopoledních hodinách. V případě nejistoty, zda máte přijít, nám zavolejte.

Potřebujete jen “papír či razítko”:

Pokud potřebujete recept, výpis z dokumentace, posudek, potvrzení, žádanku nebo poukaz, nechoďte do ordinace. Můžete nás kontaktovat přes MEDEVIO, případně mailem a pokud se je to akutní, tak telefonicky. Pokusíme se Vám co nejdříve odpovědět nebo Vám zavoláme zpět.

Dítě má příznaky infekce dýchacích cest:

Zůstaňte doma a kontaktujte nás telefonicky či mailem. Po dobu nutného pobytu mimo domov je nutné mít nasazenu jednorázovou roušku (nebo alespoň šátek přes nos i ústa). V případě ohrožení života volejte 112 nebo 155.

Ostatní zdravotní problémy:

Nechoďte rovnou do ordinace. Zvažte, zda je vůbec nutné vyšetření lékařem v případě mírných banálních obtíží (infekce dýchacích cest, lehký průjem, lehké alergické obtíže, drobné kožní problémy, chronické obtíže, se kterými je dítě dlouhodobě sledováno..). V případě nejistoty nás kontaktujte telefonicky nebo přes MEDEVIO , případně mailem.